Siemens partnerem

Jesteśmy międzynarodowym koncernem obecnym w Polsce od ponad 130 lat. Wprowadzamy na polski rynek najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w różnych obszarach gospodarki. Nasze produkty oraz technologie zapewniające efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i dbałość o środowisko naturalne wspomagają polski przemysł i infrastrukturę. Można je znaleźć w obszarze energetyki, gdzie dostarczamy systemy wysokiego i średniego napięcia oraz ich komponenty, we wszystkich praktycznie gałęziach przemysłu, któremu oferujemy produkty i systemy automatyki, sterowania przemysłowego, technologie napędów. Odpowiedzią Siemensa ma potrzeby związane z rozwojem miast są rozwiązania w zakresie automatyki i bezpieczeństwa obiektów, technologii „inteligentnego budynku, infrastruktury komunalnej, zarządzania ruchem drogowym oraz szeroko pojętej techniki transportu szynowego. Uzupełnieniem oferty Siemensa są technologie i produkty wykorzystywane w medycynie. W tym obszarze oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie diagnostyki in vivo i in vitro..

Wiedza i doświadczenie międzynarodowego zespołu oraz profesjonalna i zaangażowana kadra lokalna pozwalają zaoferować polskim klientom kompetentne wsparcie na każdym etapie działania: od projektowania, poprzez rozwój i produkcje, po kompleksowe dostawy i serwis. Jesteśmy nie tylko silnie obecni w gospodarce, równie ważne jest dla nas uczestniczenie w życiu społecznym. Dlatego też od wielu lat angażujemy się w liczne działania służące polskiemu społeczeństwu, szczególnie w takie, które wspierają polską naukę i kulturę.

Dlaczego jesteśmy partnerem projektu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej”? Wszelkie działania z zakresu tworzenia nowoczesnych technologii i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań opierają się na otwartym, pozbawionym ograniczających przekonań myśleniu. Technologie mają szansę rozwijać się, jeśli występują wspierające wzorce i środowisko. Zmiany towarzyszą nam stale w naszym życiu biznesowym. Szczególnie wartościowe są te zmiany, które wprowadzają dobre przykłady, są bezpieczne i pozytywnie wpływają na przyszłość. Chcemy mieć swój udział w obalaniu barier hamujących dostęp kobiet do branży technologicznej. Nasz udział jako partnera w badaniu oraz wypracowanie wspólnie z Fundacją Perspektywy zestawu rekomendacji w obszarze polityki publicznej sektora biznesowego oraz organizacji pozarządowych pozwoli na wypracowanie rozwiązań wspierających kobiety w branży technologicznej. Mamy też nadzieję, że dzięki temu projektowi zachęcimy wiele młodych dziewczyn do studiowania na kierunkach ścisłych.

Kalendarium

2016

31 maja 2016

Okrągły Stół dla STEM

23 marca

Drugie spotkanie z cyklu Śniadania z Potencjałem (FIRMY TECHNOLOGICZNE)

27 stycznia

Pierwsze spotkanie z cyklu Śniadania z Potencjałem (OPINIA PUBLICZNA)

2015

11-12 września

VII Kongres Kobiet - Wielka Promocja Raportu "Potencjał kobiet dla branży technologicznej"

7 września 2015

Premiera Raportu "Potencjał kobiet dla branży technologicznej" w Kancelarii Premier RP

27 lipca 2015

Posiedzenie Rady ds. Rekomendacji
Wypracowanie Zestawu Rekomendacji do Raportu

marzec 2015

badanie FIRM TECHNOLOGICZNYCH, badanie STUDENTEK UCZELNI TECHNICZNYCH

luty 2015

badanie FIRM TECHNOLOGICZNYCH, badanie STUDENTEK UCZELNI TECHNICZNYCH

więcej